Šňupací tabak

Lowen prise

Lowen Prise 10g šnupací tabak Tovar je nový - originálne zabalené Vynikajúci korenený šnupavý tabak...

Vaša cena: 3,99 €

Red Bull Snuff 10g šnupací tabak

Red Bull je velice oblíbený šňupací tabák se silnou mentolovou příchutí v typicky červené...

Vaša cena: 3,99 €

Gletscher Prise 10g šňupací tabak

Gletscher Prise 10g šňupací tabak slabá mentholova príchuť

Vaša cena: 3,99 €

Šňupací tabak

Na tomto mieste nájdete niekoľko najoblúbenejších a najpredávanejších šňupacich tabakov. Tabak šňupali už pôvodní obyvatelia Ameriky. Portugalci, ktorí ovládali medzinárodný obchod ako prví kultivovali tabak a rozšírili ho do sveta vrátane šňupacieho tabaku. Spočiatku sa šňupacím tabakom zaoberali lekári a pokúšali sa ho využiť na liečebné učely. Viacej sa v  Európe šňupací tabak rozšíril v 16. storočí a šňupať tabak sa stalo spoločenským rituálom.  Šňupací tabak sa skoro začal vyrábať po celom svete.  Spočiatku bolo šňupanie tabaku výsadou bohatých. Nový zvyk taktiež  vyvolával aj negatívne odozvy. V niektorých krajinách ako napríklad v Rusku boli za šňupanie tabaku sankcie až po trest smrti. V devätnastom storočí  sa na šňupanie tabaku pozeralo  ako na zlozvyk chudobných a elita sa zamerala na fajčenie cigár. Dnes je šňupanie tabaku výsadou obchodníkov, regionálnych politikov ako aj ostatných úspešných ľudí nevynímajúc lekárov. 

Aký je šňupací tabak

- je ochutený rozdrtený tabak. Na jedno šňupnutie poskytuje rovnaké množstvo nikotínu ako jedna cigareta. Pretože sa pri šňupacom tabaku nič nespaluje nevznika decht a oxid uhoľnatý.  Užívanie šňupacieho tabaku je rituál. Nikotín zo šňupavieho tabaku pôsobí uvoľňujúco  a upokojujúco, ale aj povzbucujúco. 

Medzi všeobecne najoblubenejšie šňupacie tabaky patrí Red Bull Snuff 10g šňupací tabak,  Gawith Snuff Originál 10g šňupací tabak,  Lowen Prise 10g šňupací tabak, OZONA Snuff Šňupací tabak. 

  Na Slovensku je veľmi rozšírany medzi regionálnymi politikmi  a medzi obchodníkmi.

Fotogaléria: Šňupací tabak

Šňupacie tabaky sú zoradené abecedne.